Decaderea din drepturi parintesti

21 iunie 2018 68

Daca tatal copilului a fost decazut din drepturi, apoi restabilit, eu pot sa-l mai decad inca odata?

Jurist comments 2

Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua Lilia,
Un raspuns scurt ar fi - da. Dar un raspuns mai elaborat poate fi acordat doar daca sunt cunoscute circumstantele cauzei.

21 iunie 2018

tatal plateste pensia alimentara eu vreau sa renunt la ea numai am nevoie de ea pot sa intretin si singura copilul dar in schimb as vrea decaderea din drepturi parintesti al tatalui se poate cere asa ceva si care sunt pasii ms mult

21 iunie 2018