Decizia judecătorească nu a fost executată din luna mai

15 octombrie 2022 60

Bună ziua! Am dat în judecată furnizorul de agent termic și am câștigat. Conform hotărârii judecătorești, o parte din sumă trebuie anulată, dar nimeni nu face asta. Furnizorul susține că recalcularea trebuie făcută de către ACC, iar ACC - de furnizor. Ce pot să fac în această situație?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Anastasia, o să fie OK dacă o să apelezi la un executor judecătoresc, ultimul o să decidă cum să fie ncasată suma solicitată.

17 octombrie 2022