Declaratie facuta de la distanta

23 mai 2022 20

Buna. E posibil ca parintii, care se afla in strainatate, sa faca (de la distanta) o declaratie in sensul ca-si dau acordul pentru ca un copil minor sa plece in strainatate?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult
  • Dreptul civil
  • Dreptul penal
  • Dreptul familiei
  • Dreptul muncii

Buna Andreea, nu. Așa ceva nu este prevăzută conform Codului familiei și art. 3 al. 5 al Legei nr.629 fin 09.11.1994 ” Cu privire la ieșirea și intrarea în R.M ”

23 mai 2022