Delegarea dreptului de semnătură?

24 aprilie 2019 86

Care este procedura de delegare a dreptului de semnatura catre alta persoana pe perioada cât directorul este plecat pe o perioadă de 2 - 3 luni?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Dna Ludmila

Cel mai optim ar fi ca societatea sa elibereze o procură autentificată notarial fapt care, în caz de apariție a unei asemenea necesități sa poată încheia și actele pentru care se cere forma autentificată notarial, însă, fiți prudenți ce drepturi delegați și limita valorii actelor ce le poate... mai detaliat încheia reprezentantul respectiv.
Astfel, forma procuri și împuternicire acordate depind foarte mult de genurile de activitate economica practicate de societatea comercială respectivă.

24 aprilie 2019