Demisie

2 octombrie 2023 3

Bună ziua! O persoană a activat într-o companie privată mai mult timp. Într-un anumit moment aceasta a demisionat. Cererea de demisie a fost semnată de angajată, însă completată de către șeful nemijlocit. Este această cerere valabilă? Legea prevede vreo pedeapsă pentru faptul că cererea a fost completată de altă persoană?
Mulțumesc!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Dian, tot depinde din ce cauză cererea despre demisie a fost întocmită nu de DVSm dar de altă persoană, acest lucru depinde mult. DVS ați semnat acest document, întrebare, de ce ? În așa caz cererea de demisie nu are valuare, adică nu este întemiată, dar o să... mai detaliat fiți întrebată, de ce ați semnat documentul.

3 octombrie 2023
  • Jurisconsult

Persoana, care a întocmit cererea nu poartă nici-o răspundere, păosibil ea v-a făcut o favoare, dar acuma DVS sunteți supărată.

3 octombrie 2023