Demisie fortata

28 decembrie 2021 97

Buna ziua. Cat e de corect sa ceri demisia unui lucrator, fara sa ceri explicatii de ce s-a procedat intr-un mod abune, ci doar sa-l impui sa scrie cerere de demisie din propria dorinta. Compania face vanzari si toate discutiile se inregistreaza, fara a anunta clientul. Putem folosi aceste inregistrari ca probe?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Valentina, e de dorit să faceți un control de serviciu cu folosirea înregistrărolor video-audio pentru a stabili vinovăția colaboratorului și mai apoi să fie propus să se concedieze, poate să fie și pe articol și nu din proprea dorință.

28 decembrie 2021