Demolare de catre fostii proprietari

25 mai 2018 28

Apartamentul a fost procurat pe 01.01.2018. Pe 25.04.2018, urmare a unei sesizari a vecinilor, au venit cu verificare de la pretura. In urma acesteia, s-a constat ca fostul proprietar a demolat un perete care nu este unul esential (din gips). Care sunt consecintele controlului?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Dacă acesta nu este unul esențial, de regulat nu ar trebuie sa existe careva consecințe mai ales pe motiv că dvs sunteți noul proprietar care nu a întreprins careva acțiuni asupra modificărilor în apartament.

27 mai 2018