Deport din Germania

23 septembrie 2018 163

Buna. Am deport din Germania, deci nu pot ajunge in UE. Daca schimb numele de familie, voi putea pleca in UE?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Leonid Popescu
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua! Faptul schmbarii familiei nu va sjuta, fiindca identitatea personala este stabilita prin codul personal - IDNP. In cazul cind va schimbati familia si pasaportul se pastreaza codul personal care nu poate fi schimbat. Astfel, schimarea familiei nu nu va ajuta cu nimic si in caz ca aveti interdictie... mai detaliat de intrare in UE, veti fi depistat dupa codul personal

23 septembrie 2018

Multumesc

23 septembrie 2018