Deport din spațiu Schengen

1 iulie 2019 321

Bună ziua! Eu am deport din Germania pe tot spațiul Schengen, in documentele pe care mi le-au dat sunt indicate țările. Romania, Bulgaria, Cipru, Croația nu sunt in lista pe care au inclus-o in acele foi. Eu vreau sa plec cu prietenul la odihna in Bulgaria pe o săptămână. Vreau să mă interesez dacă voi putea trece vama in Romania. Spuneți-mi, va rog frumos, pot să plec la odihna în Bulgaria sau nu? Din câte eu înțeleg, trebuie sa nu intru doar in spațiul Schengen, adică doar țările indicate de ei. Sau nu este așa? Va rog, dati-mi un răspuns! Mersi mult! O zi reușită și frumoasa!

Jurist comments 1

Nicolae Ilco (Calin)
  • Parajurist
  • Alte contravenţii

Salutare

Adresaţi-vă Centrului Comun de Eliberare a Vizelor (CCEV) din cadrul Ambasadei Ungariei pentru eliberarea adeverinței privind diferitele interdicții care le sînt aplicate cetățenilor Republicii Moldova sau rezidenților aflaţi în Republica Moldova.

Mai multe detalii găsiţi aici: https://www.viza.md/content/video-află-gratuit-dacă-ai-sau-nu-interdicție-de-intrare-în-spațiul-schengen

Servus

1 iulie 2019