Deport sau doar o amenințare?

16 noiembrie 2019 144

Buna ziua. Am luat acum 1 an un credit in suma de 25 mii de lei. Timp de 10 luni am achitat, însă de 3 luni nu mai pot face achitarea întrucât nu am avut un post de munca si nici nu dețin vreun bun ca să-l pot vinde ca sa întorc banii.
Acum sunt peste hotare și în maxim o lună as putea începe să fac achitarea, dar executorul mi-a dat 1 săptămâna la dispoziție. În caz contrar, spune că voi fi data in căutare și mi se va pune deport ca sa ma readuca in țară. Este posibil asa ceva? Ce risc in cazul in care nu gasesc suma de 62.000 lei in timpul acordat de ei? Ii intreb dacă a fost deja judecata și evită să răspundă. Ei pun postari pe rețelele mele de socializare cum ca mi-ar fi mama bolnavă și sa-mi doneze lumea mâncare și bani. Ce sa fac?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Nu intreprindeti nimic si nu mai discutati cu ei.
Contactati-ma la adresa de email office.potirniche@yahoo.com

17 noiembrie 2019