Depunerea actelor pentru admiterea la universitate

23 iunie 2023 22

Bună! Mă aflu peste hotare, iar soția în Moldova. Vrem ambii să depunem actele pentru inmatriculare la universitate. Ca soția să depună actele mele, are nevoie de împuternicire autentificată la notar. Cum să procedez în cazul în care nu pot reveni în Moldova în perioada de admitere? Mulțumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Ion, segur ca DVS trebuie să împutwerniciți pe soție să poată activa în Moldova din numele DVS la instituția de învățământ, alfel n-o să se primească, Trebue să elibere un notar o împuternicire.

24 iunie 2023