Depunerea dosarului pentru cetatenie romana

6 decembrie 2019 41

Buna ziua. Am schimbat data nasterii tatalui din 13/02/xxxx in 13/04/xxxx din cauza ca atunci cand si-a facut buletin pe baza caruia si-a facut si restul actelor a fost inscrisa alta data decat cea din certificatul de nastere. Acum in toate actele lui, inclusiv ceritifcatul de nastere este inscrisa data de 13/04/xxxx cu certificatul emis la data de 14/04/xxxx. Am atasat la certificat si un aviz in care se specifica acest lucru. Nu vor fi probleme la depunerea dosarului din cauza asta? Va multumesc

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Emanuela.

Nu ar trebui să intervină probleme, mai ales că la depunere veți prezenta documentele deja modificate.

22 iunie 2020