Depunerea juramantului pentru cetatenie romana

12 iulie 2019 138

Buna. In 2017 am depus la Bucuresti dosarul pentru redobandirea cetateniei romane cu resedinta in R. Moldova. Am primit scrisoarea pentru depunea juramantului la locul de resedinta (in R. Moldova). La moment locuiesc in Italia si as vrea sa stiu daca e posibil sa depun juramantul la Consulatul Romaniei din Italia. Va multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Da este posibil. Consultați lucrătorii Consulatului României din Italia și verificați lista tuturor actelor necesare.

12 iulie 2019