Deranj de la restaurantul vecin

21 iulie 2017 51

Salut. Asa o intrebare. Locuiesc la etajul 7 a unui bloc de locuit de pe str. Ginta Latina, Chisinau. Alaturi de blocul nostru locativ se afla un restaurant, cred ca aproximativ 50 m mai la vale. Problema: pe toata durata zilei, pina la ora 23,00, in weekend si pina mai tirziu, cind deschid geamul pentru aerisire, casa se imple de fum (frigarui, etc) si de un miros de mincare care vine dinspre restaurant. Nu mai vorbesc de galagia pina seara tirziu de la nunti si cumatrii. Unde se poate de adresat si sub ce forma?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Din păcte în privința mirosului nu cred să fie posibil de întreprins careva mâsuri legale, însâ, în ceea ce privește gălăgia, puteți sesiza Inspecția muncii privind acest fapt câ galagia de la nunți etc. face imposibil traiul, somnul dvs pe timp de noapte ..

22 iulie 2017