Deranj de la vecini

18 decembrie 2016 83

Bună ziua, aș dori sa aflu cum pot rezolva problema cu o vecină care cântă la pian de la o oră pană la 3 ore pe zi, în fiecare zi? Nu cântă mai târziu de orele 22:00, dar oricum e insuportabil atât cât se întimplă în fiecare zi... Mersi anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Student
  • Alte domenii

Bună ziua, Maria !

Conform art.357 al Codului contravențional, de la ora 07.00 până la ora 22.00, trebuie să vă resemnați cu gălăgia creată de vecini, inclusiv cu zgomotul lucrărilor de reparație.

Cu titlu de recomandare, menționez că în cazul în care există posibilitatea reală de soluționare a cazurilor date pe cale... mai detaliat amiabilă, utilizați acest drept. Or, relațiile dintre vecini se bazează pe respect, deci comunicați vecinei deranjul dvs. și poate stabiliți unele condiții favorabile ambilor.

19 decembrie 2016