Desfacerea contractului de vanzare-cumparare a terenurilor agricole

13 decembrie 2021 81

Buna ziua. Parintii au semnat contractul de vanzare-cumparare a terenurilor agricole, fără sa-l citeasca. Acum noi, copiii, vrem sa ne intoarcem aceste terenuri, pentru ca procesul a fost ilegal, din motiv ca parintii nu stiu a citi si au fost impusi sa semneze acel contract. Cum o putem face?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
în cazul în care cumpărătorul nu e deacord să întoarcă amiabil, atunci doar prin instanța de judecată, sigur în cazul unui motiv plauzibil.

15 decembrie 2021