Despagubire de catre compania de asigurare

18 septembrie 2018 30

Buna! Ce pot sa fac daca asiguratorul nu vrea sa raspunda la telefon ca sa-mi spuna ce bani trebuie sa incasez. Cauza a fost ca m-a tamponat o masina. Ma amana de pe o zi pe alta. Ce sa fac, cum sa scot despagubirea? Multumim anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vladimir Palamarciuc
  • Avocat

Astfel de situatii se intimpla periodic (sau mai des) in practica. Puteti proceda in felul urmator: (i) sa scrieti o pretentie scrisa la asigurator - asigurati-Va ca o expediati prin posta cu scrisoare cu aviz de receptie ; (ii) sa Va adresati la Comisia Nationala a Pietii Financiare in... mai detaliat calitate de autoritate de supraveghere a activitatii companiilor de asigurare http://cnpf.md/

18 septembrie 2018