Despăgubiri in urma accidentului

20 iulie 2020 303

Bună. Am avut un accident, de producerea caruia nu sunt vinovat. A trecut o lună, am sunat compania de asigurari si mi-au zis ca imi dau 4.000 lei. Euy le-am spus ca la service imi cer 10.000 pentru lucrari, la care mi-au zis sa scriu o cerere. Peste 2 săptămâni mi-au oferit 5.000 lei, dar nu am fost de acord si le-am spus că vreau să-mi repare mașina. Mi-au dat îndreptare la service, a trecut o săptămână. În cât timp trevuie sa-mi repare masina? Va mulțumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna,
nu sunt identificate tate concrete, totul depinde cît de tare o să îii sîcîiți, alt fel, nu pre șanse, or nu este o lucrare prioritară.

21 iulie 2020