Despagubiri morale

5 februarie 2018 68

Buna ziua. In cazul in care instanta de judecata a anulat procesul-verbal de contraventie din motive ca nu sunt probe din partea agentului constatator, este posibil de atacat in judecata agentul constatator pentru a obtine despagubiri morale, pentru ca s-a "jucat de-a politistu' " ?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Mai intii depuneti in baza celor mentionate o plingere la INP pentru aplicarea sanctiunilor disciplinare , dupa emiterea unui raspuns pozitiv sau negativ va adresati in instanta de judecata !

5 februarie 2018