Despre Impozitul pe Venit al Gospodăriei Țărăneşti

22 martie 2019 28

Am Gospodarie Taraneasca. In anul 2018 am obtinut un venit de 100.000 lei, dupa ce am achitat impozitul pe venit 7% - 7.000 lei. Cum pot scoate banii din banca si sa-i utilizez personal?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Întrebarea este una de ordin contabil, urmînd a fi solicitat consultanța acestuia pentru a putea deduce cheltuielile, achita impozite din sumele rămase corespunzător cit și a ridica sumele în interes propriu în calitate de venit.

29 martie 2019