Despre taraganarea unor procese si netaraganarea altora

25 mai 2017 60

Din nefericire că trăesc aici unde un proces de judecată care a durat 4 ani și cînd gata trebuia să fie sentința ...judecătorul ese la pensie... și acum se începe tot de la început. În tot parcursul acestei perioade eu parte vătămată, am fost nevoit să iau credite (DEPLASĂRI, AVOCAT, tratament ș.a.m.d.), pănă m-am înglodat detot. Acum judecătoria unde a fost tărăgănat procesul, din pricina cărora eu am ajuns datornic emit foarte repede pentru mine, în folosul creditorilor sentință de a rambursa banii de la organizații de microfinanțări fără macar să fiu chemat la judecată. Undei logica... de ce nu ies la pensie?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Jurisconsult

Buna ziua. Cite odata termenul rezonabil dureza mai mult in alte cazuri mai putin in dependenta de complexitatea cazului, etc. Puteti adresa o cerere in instanta referitor la cele relatate si sa cereti accelerarea judecarii si desigur motivati.

26 mai 2017