Detalii mostenire

16 martie 2019 64

Sunt doi parinti si 3 copii. A murit tatal si nu sa facut testament. Intre timp a murit si unul din copii. Intrebarea mea este: cand moare si mama cine este beneficiar? Doar copiii care raman sau pot veni la mostenire si alte rude?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna

Scrieți va rog când a decedat tatăl, până la data de 01.03.2019 sau după?

Dacă, mama nu va lăsa nici un testament atunci, moștenitori vor fi copiii rămași în viață, cu condiția ca copilul decedat nu avea copii.

16 martie 2019