Dețin patentă de întreprinzător și vreau să prestez și alte servicii

26 aprilie 2021 41

Buna ziua. Dețin patentă de întreprinzător pentru comerțul cu amănuntul (tarabe, tejghele etc. și autovehicule). Exista vreo modatilate în condițiile legislației în vigoare să includ în patenta de întreprinzător descrisă mai sus și domeniul de prestare servicii (ex: frizerii, saloane de înfrumusețare)? Va mulțumesc frumos!

Jurist comments 1

Cristian Papanaga
  • Avocat

Nu există nicio modalitate.

Patenta este eliberată doar pentru un singur gen de activitate.

O persoană poate deține concomitent mai multe patente de întreprinzător.

28 aprilie 2021