Devamare auto

25 iulie 2018 186

Bună ziua! La întoarcerea în țară din străinătate s-a depistat că pe numele meu au fost devamate câteva automobile. Am fost obligat să achit mai multe amenzi. Sfătuiți-ma, va rog, cum sa procedez ca sa aflu cine se folosește de identitatea mea. Vă mulțumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
În primul rînd adresațivă la serviciul vamal și direcția de evidență auto să vă furnizeze informații.
Totodată, solicitaț de la polița de frontieră o confirmare cu perioada ieșire și intrare în țară pentru a arăta că nu ați fost prezent. Dacă există procuri ne întocmite de d-stră, ridicați copii. În... mai detaliat acest caz miroase a dosar penal, astfel o să identificați făptașii.

29 iulie 2018