Dezicerea de tată

29 iulie 2023 4

Bună ziua. Am 20 ani și doresc să mă dezic de tată, adică vreau ca acesta să fie radiat din certificatul meu de naștere. Ce trebuie să fac pentru asta?

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Nadia, vă adresați în judecată pentru a fi luată o hotărâre.

30 iulie 2023
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua. Unica posibilitate este să contestați paternitatea, dar astfel de cerere urmează a fi probată, de fapt că și orice altă cerere

3 august 2023
Mihai Gherbovei
  • Avocat

Salutare Tată.

Răspuns conform întrebării adresate .... categoric nu este posibil din inițiativa dvs.

Recomand de a obține o consultație detaliată la un avocat.
Succese.

30 august 2023