Din cauza carantinei mi-am pierdut capacitatea de plata la credit

23 iunie 2020 86

Buna ziua. Din cauza pandemiei (carantinei) mi-am pierdut capacitatea de plata a creditului. Creditorul mi-a aplicat penalitati de intarziere si doreste sa rezilieze contractul. Acum sunt angajat din nou, dar nu am posibilitate sa achit asa suma deodata. Ce pot face?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Siscanu,

Totul depinde ce fel de credit aveti precum si de faptul dacă este luat de la Bancă sau OCN.

Contactati-mă cu mai multe detalii.

23 iunie 2020