Divort

19 noiembrie 2019 219

Vreau sa dau la divort. De ce documente am nevoie, unde ma adresez si care sunt cheltuielile? Mersi.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună!

Anexele la cererea de chemare în judecată necesare de atașat în cazul dvs sunt:
1. Copia buletinului de identitate [Seria] nr. [Nr.];
2. Copia certificatului de căsătorie Seria [Seria] nr. [Nr.];
3. dovada achitării taxei de stat 40 lei. (accesați instanța respectiva și vedeți rechizitele bancare pentru achitarea taxei de stat www.instante.justice.md)

Acțiunea o depuneți... mai detaliat la instanța de judecată din raza domiciliului pârâtului.

20 noiembrie 2019