Divort cand sotul este condamnat penal cu executare

26 mai 2022 55

Buna! Sunt casatorita, dar sotul meu momentan este condamnat si se afla in penitenciar. Doresc sa divortez. Avem un copil care poarta numele meu. Unde trebuie sa depun cererea de divort? Care este procedura?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Diana, cu divorțul poți apela în instanța de judecată din raza localității, inclusiv sunteți în drept să ceriți divorțul, deoarece soțul e condamnat. Mai detaliat aspelați la viberul de pe telefonul +37368669950.

3 iunie 2022