Divorț cu 2 copii minori

10 ianuarie 2019 62

Bună. Așa o situație. Sunt căsătorită și am 2 copii minori. Cum sa procedez pentru a obtine divorțul și a păstra copiii cu mama? Menționez că soțul a pierdut judecata, motivul fiind violența în familie. Mulțumesc pentru atenție.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Înaintaţi o cerere de chemare în jduecată privind desfacerea căsătoriei şi stabilirea domiciliului copiilor minori cu dvs indicând toate motivele de fapt care le consideraţi a fi întemeiate, mai mult ca atât anexaţi si hotărârea existentă privind violenţa în familie aceasta fiind un motiv în plus şi o probă... mai detaliat forte de a decide stabilirea domiciliului copiilor cu dvs.

11 ianuarie 2019