Divort cu copii minori

2 ianuarie 2020 84

Am depus cerere de divort in or. Varnita pe data de 9 decembrie si m-au anuntat ca pe 29 ianuarie este sedinta. Sotul a depus in or. Singerei pe 16 decembrie si mi-a venit citatie ca pe 3 februarie este sedinta la Balti. Sunt obligata sa merg, daca am depus prima cererea de divort. Avem 2 copii minori - de 3 si 1 an si 4 luni.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Mergeți în ședința și i formați despre cererea depusa anterior, dosare urmînd a fi comasate acolo unde a fost depus prima cauză.

25 ianuarie 2020