Divort cu probleme

10 aprilie 2020 105

Am o ruda care a divortat de sotie, copii nu au. Sotul doreste sa-si refaca viata, dar fosta sotie il ameninta cu politia. Ce se poate de facut pentru a rezolva problema?

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Bună ziua Diana,

Se poate adresa în judecată pentru amestec în viața privată.

Ce anume presupune ”amenință cu poliția”?

10 aprilie 2020
Ilie Nevmer
  • Jurisconsult

Buna seara. Recomand sa nu consultati ruda la general reiesind din intrebarile acordate la fel la general. Cel mai bine una din partile fostei casatorie sa adreseze intrebari personal sau sa se adreseze concret la un avocat/jurist. In caz contrar exista riscul de consultare incompleta sau incorecta care ulterior va... mai detaliat servi ca sfat pentru ruda Dstra si va duce la actiuni eronate.

10 aprilie 2020