Divort in cazul cand avem doi copii minori si vrem sa partajam averea

20 august 2020 278

Buna ziua. vrem sa pornim procedura de divort. Avem doi copii minori si dorim sa impartim apartamentul comun. Care este procedura in asa caz, unde sa depunem actele?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Irina,

În cazul în care nu există neînțelegere între Dvs și soț cu privire la partaj precum și cu privire la domiciliul copiilor atunci vă puteți adresa la notar pentru a întocmi acordul de partaj.

În caz că există litigiu, unica soluție este proces judiciar.

21 august 2020