Divort in situatia cand avem copil minor si bunuri comune

29 martie 2019 159

Buna! Vreau sa depun actele pentru divort, dar avem bunuri cumparate in timpul căsătorii și un copil minor. Actele sa depun la notar sau prin instanța se face totul?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

În cazul în care nu aveți obiecții fata de bunurile comune care le dețineți, fata de copilul minor s.a aceste fiind coordonate amiabil de către dvs și soț atunci puteți să vă adresați la notar și la OSC iar în cazul unor neînțelegeri doar prin instanța prin care... mai detaliat veți solicita partajarea bunurilor comune și stabilirea domiciliului copilului minor cu dvs .

29 martie 2019