Divorț pe motiv de infidelitate

8 februarie 2022 214

Bună ziua. Am aflat ca soțul, fiind la muncă peste hotare, m-a înșelat timp de 6 luni. Am dovezi in acest sens. As putea sa cer divorț prin judecata cu decaderea din drepturile părintești (avem un copil minor de 1 an si 9 luni)? Sau ce ma sfătuiți să fac ?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Doina, eu vă orientez să mergeți pas cu pas, de o dată să apelați îi instanță să ceriși divorțul cu incasarea pensiei alimentare și pe urmă decăderea din drepturile părintești. Eu sunt dispus să vă acord un serviciu practic. DVS apelați la viberul de pe telefonul +37368669950 și noi... mai detaliat vom discuta mai detailat, puteți să mă contactați direct.

9 februarie 2022