Divort prin judecata, avem 3 copii

17 octombrie 2020 110

Buna ziua. Care este procedura de divort? Unde trebuie sa ma adresez si de ce acte am nevoie? Nu vreau pensie alimentara, nu am de impartit avere, vreau doar sa ramana copiii cu mine. Avem trei copii, cu varsta de 16, 12, si 1 an. Sotul nu este de acord sa divortam.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna
Pentru a divorta urmeaza sa aveţi un motiv intemeiat. La fel si cu domiciliul copiilor. Trebuie sa argumentati de ce trebuie sa ramina cu dstra. Urmeaza la fel sa indicati daca sotul va avea posibilitatea sa se vada cu copii.

18 octombrie 2020