Divort si credite

25 iulie 2019 199

Sotul are o multime de imprumuturi. In cazul ca divortam acum, care este riscul sa fiu eu obligata sa le rambursez. Avem impreuna un copil de 2 ani.

Jurist comments 3

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Cele dobândite în căsătorie, atît foloase cît și datoriile se consideră comune, urnind a fi împărțite egal între părți pină la proba contrarie.
Daca probați faptul că creditele contractate nu au fost folosite in scopurile familiei, atunci puteți fi scutită de ale rambursa.

26 iulie 2019

Imprumuturile au fost luate pentru interesele lui personale,eu nici nu am stiut de ele. El practica jocurile de noroc. Ce probe si dovezi pot oferi in acest sens?

26 iulie 2019
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

De identificat sumele cît și companiile de la care sa împrumutat, astfel, de probat că careva cumpărături în interes de familie nu sunt.
Daca sunt jocuri de noroc, posibil de identificat locurile, de solicitat înregistrări video confirmative, martori.
Deja, mai multa informație o sa obtineti cînd va demara procedura, inclusiv prin instanță.

26 iulie 2019