Divorț și partajarea incompletă a averii

6 octombrie 2023 6

Bună ziua. În cadrul procesului de divorț cu partajarea averii comune, în instanța de judecată nu a fost declarată mașina procurată în timpul căsniciei. Pot ulterior să cer repararea prejudiciului moral cauzat prin faptul că nu am fost anunțată și nu mi-a fost transferată jumătate din suma obținută la vânzarea mașinii?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Puteți solicita printr-o acțiune aparte și Partajul automobilului sau o puteți face pe cale amiabilă.

Prejudiciul moral nu compensează pentru asemenea Litigii.

7 octombrie 2023