Divorțul a fost cerut de fostul soț fără știrea mea și a fost pronunțat în lipsa mea

12 iunie 2023 37

Bună ziua. Vă rog mult să mă ajutați. În 2019 am plecat la muncă în Italia. În această perioadă, soțul a depus cerere de divorț fără știrea mea. M-a anunțat mai târziu că divorțează și îmi ia copiii (avem 3 copii minori). Divorțul s-a pronunțat în lipsa mea. Ce pot face?

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Puteți depune cerere de apel și repunerea în termen pentru a se rejudeca cauza dacă nu ați fost legal citată.

Puteți să mă apelați pe nr. 068769517 sau e-mail: scobiola97@mail.ru

13 iunie 2023

Problema este un nu știu dacă am fost sau nu citată, domiciliu îl am la părinții lui și eu nu eram in țară.

13 iunie 2023
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Atunci după analiza dosarului vom identifica alt temei de declarare a apelului.

13 iunie 2023