Divortul, copil de 6 luni

26 mai 2017 16

Buna ziua! Am intrebari legate de divort. Cum se face procedura de divort daca avem un copil mic de 6 luni. Cit timp dureaza? E nevoie de acordul ambilor soti? Care este regula de vizita a bebelusului de catre tata dupa divort, etc?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Jurisconsult

Buna ziua. Doar prin instanta de judecata si este necesar acordul ambilor parinti in caz contrar dupa ce implineste un an copilul. Referitor la timp este un termen rezonabil.Regimul de vizite, alimente se solutioneaza in cadrul procesului.

26 mai 2017