Document precum că nu am încălcat legea în Republica Moldova

14 septembrie 2023 4

Bună ziua. Mă aflu în Germania și am nevoie de un document precum că nu am încălcat legea în Republica Moldova și nu am credite. La ce instituție de stat trebuie să mă adresez? Se poate face online documentul menționat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Daca e sa vorbim de confirmarea lipsei de antecedente penale, aveți nevoie de cazier judiciar
https://servicii.gov.md/ro/service/006000022.

Cu creditele deja mai dificil, nu cunosc un registru sau o entitate care sa ducă o așa evidență.

14 septembrie 2023