Documentele apostilate de mine pentru cetatenia romana sunt valabile si pentru fratele meu?

14 iulie 2023 3

Buna ziua. Am apostilat documentele pentru cetatenie romana. Peste o luna fratele deja doreste sa le apostileze. Poate sa le foloseasca pe cele facute de mine, daca sunt aceleasi documente?Multumesc

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua!
Da, actele sunt valabile. Nu contează cine a aplicat-o. Cu atât mai mult, la moment apostila este online și poate fi verificată foarte ușor.

15 iulie 2023