Documentele transmise in arhiva primariei nu mai pot fi gasite

28 noiembrie 2021 15

Buna ziua. Am activat in domeniul agricol, iar dupa reforma agrara, toate documentele au fost date in primarie. Acum trebuie sa ies la pensie si am nevoie de anumite documente (forma 14), dar in arhiva primariei lipsesc documentele mele. Cum sa procedez în asa caz? Cine duce raspundere pentru pierderea documentelor transmise in arhiva primariei?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. Mihail, nu uita anul cînd ați transmis documentele la primărie, mai sunt aceia colaboratori, la întrebare cine poartă răspundere nu e corectă. De dorit să depuneți o cerere la primărie, prin care să solicitați oficial documentele corespunzătoare și mai departe în istanță.

30 noiembrie 2021