Domeniul dreptului muncii

17 septembrie 2018 37

Buna ziua. Am așa o întrebare. Am activat la o organizație bugetară timp de 11 luni, pe 3 august anul curent am fost eliberat din propria inițiativă. Întrebarea mea este dacă beneficiez în acest caz de îndemnizație bănească pentru concediul anual nefolosit și de ajutorul material care se acordă la concediu. Vă mulțumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,
Da, sigur.

La demisia dvs urma sa se calculeze indemnizatiile, in caz contrat ca puteti adresa catre angajator cu o cerere in acest sens.

17 septembrie 2018