Donatie bun imobil

28 august 2019 76

Buna! De ce acte avem nevoie pentru a trasmite prin donatie un bun imobil?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Bună ziua Svetlana,

Vă prezentați la notar cu actul de identitate, actul de proprietate, certificat de la FISC privind datoriile fata de imobilul respectiv, adeverința eliberata de Asociatia Coproprietarilor in Condominium prin care se atesta lipsa de datorii fata de asociatie, extrasul cadastral pe imobil.

Daca aveti nevoie de consultatie suplimentara va... mai detaliat sunt la dispozitie.

O zi buna sa aveti!

28 august 2019