Doresc sa cumpar o casa, pe care este aplicat sechestru

15 iunie 2024 3

Salutare. Doresc sa cumpar o casa, pe care este aplicat sechestru. Propretarul se afla in detentie unde isi ispaseste pedeapsa. Casa vizata nu este unicul bun imobiliar pe care il detine proprietarul. Acesta are datorii la stat. E posibil de procurat casa mentionata, daca proprietarul doreste s-o vanda?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua Alex, dacă DVS o să găsiți compania față de casre proprietarul casei are datorii și o să duceți tratative pentru a ameliora chestiune dată, atunce DVS o să intrați în posesia acestui imobil. Mai precis DVS sunteți în drept să eșiți pe viberul meu de pe telefonul +37368669950... mai detaliat pentru a discut la temă.

15 iunie 2024
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna! Da, se poate. Vă acord tot suportul juridic necesar pentru realizarea acestui Contract. Pentru detalii, apelați la nr. de telefon 069049267

17 iunie 2024