Doresc să depun o cerere de exmatriculare din motive personale

27 februarie 2018 332

Bună ziua. Am facut un an de studii la buget fiind cu bursă socială pentru ca nu am părinți. Acum in anul doi doresc sa depun o cerere pentru exmatriculare din motive personale. Va trebui sa restitui banii statului pentru anul de studii la buget?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Irina,

Deobicei , da, studentul care este exmatriculat urmează să achite o sumă stabilită. În cazul dvs studiați minuțios cauzele contractului pe care îl aveți semnat cu instituția respectivă și vedeți ce obligații aveți și dacă este stipulat expres faptul că ve-ți fi obligată la plata sau restituirea sumei... mai detaliat de bani care a fost sub formă de buget pentru anii dvs de studii.

27 februarie 2018