Doresc sa incep o afacere

12 noiembrie 2019 388

Doresc sa incep o afacere. Vreau sa aduc haine de peste hotare si sa le vand in Moldova in centre comerciale. Este nevoie sa deschid un SRL, sau o pot face pe baza de patenta? Va rog mult, am nevoie de cat mai multe detalii despre patenta, comercializarea marfii pe baza de patenta. Unde pot gasi asa informatie? Sau poate pot apela la cineva? Merci anticipat.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Vezi Legea cu privire la patenta aici: http://lex.justice.md/index.php?action=view&view=doc&id=312890

Vezi art. 18 din Lege referitor la bunurile care pot fi comercializate in baza patentei.

21 noiembrie 2019