Doresc să inițiez o afacere

15 februarie 2023 53

Bună ziua. Doresc să inițiez o afacere în domeniul de producere a dulciurilor. Care sunt actele necesare pentru a putea opera legal?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua.
În primul rând este necesar să vă înregistrați ca persoană juridică (SRL, SA, etc), mai apoi să identificați actele permisive de care trebuie să dispuneți în cazul activității în sfera alimentației publice.

Puteți apela la un specialist care se ocupă cu înregistrarea persoanei juridice și obținerea actelor permisive.
Vă pot sugera... mai detaliat compania SRL „POTRIVIT LEGII” în acest sens, care are o gamă largă de servicii, inclusiv de înregistrare a PJ : e-mail: potrivitlegii@gmail.com sau tel: 068769517.

16 februarie 2023