Dosar penal art. 207 CP

20 martie 2019 56

Am adus copilul in Germania, avand un contract de munca aici. Intre timp, a fost pornit procesul de divort cu tatal copilului. Acesta a apelat la Procuratura pentru a-mi fi intentat dosar penal pentru ca nu am cerut acordul lui. Dosarul a fost deschis: cum se poate rezolva aceasta situatie?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna seara Olga,
Cu siguranta aveti nevoie de un avocat, care sa mearga la Procuratura sa se prezinte si sa aduca la cunostinta ca este reprezentantul dvs. si orice actiune se doreste a intreprinde sa fie informat. In acest fel veti putea cunoaste ce se intimpla, inclusiv despre mersul lucrurilor.... mai detaliat Daca lasati lucrurile in voia sortii riscurile de a fi retinuta sunt destul de mari.

20 martie 2019