Dosar penal la Curtea de Apel

23 martie 2019 69

Buna ziua. Am avut judecată, în urma căreia care mi-a fost aplicată o pedeapsă oarecare. Avocatul meu a dat la Curtea de Apel, fără ca eu să știu. M-au chemat la Curtea de Apel, dar ședința s-a amânat, deoarece avocatul nu a venit la ședință. Spuneti-mi, va rog, cum pot sa anulez toată procedura asta de la Curtea de Apel?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Felicia, sunteti in drept sa depuneti o cerere de retragere a apelului, temeiul juridic art 407 din Codul de Procedura Penala.

23 martie 2019